Relacja z treningu 14.08 Pola Mokotowskie

Wreszcie mam chwilkę aby napisać kilka słów odnośnie drugich zajęć, które przeprowadziłem na Polach Mokotowskich. Tym razem udało mi się zwerbować fotografa dzięki czemu mogę przedstawić kilka zdjęć 😉 podziękowania więc dla reportera jak również dla kolegi z Akademii Si Bak Andrzeja za pomoc przy prezentowaniu różnych ćwiczeń.

Na trening stawiło się łącznie 8 osób tak więc była bardzo fajna grupka pozytywnych ludzi J tym razem na treningu skupiliśmy się na nauce jednej z podstawowych pozycji w Kung Fu czyli sei bin mah. Było trochę treningu uderzeń, jedna dźwignia, wyjścia z chwytów i troszkę siłówki…..czyli jakiś ułamek procentowy tego co robimy na co dzień J

Nieco warunki treningowe utrudniały nam zapachy dolatujące z pobliskiej restauracji ale na szczęście nikt w trakcie zajęć nie zdezerterował na kolację J godzina szybko zleciała i mam nadzieję że każdy wracał do domu w pozytywnych nastrojach J

Czy jedne zajęcia to wystarczająco aby zobaczyć i ocenić styl? Na pewno nie! Aby móc to zrobić w miarę dobrze, trzeba przynajmniej przetrwać jeden sezon, a potem każdy kolejny dodaje Nam szerszej perspektywy na dane zajęcia.

Dlatego jeśli traficie na jakieś zajęcia ( czy to sztuk walki, sportów walki, czy jakiekolwiek inne) gdzie pasuje Nam otoczenie ( miejsce, ludzie, trener ) i rodzaj zajęć ( jeśli nie lubię biegać to nie ma sensu marnować czasu na trening do maratonu ) to postarajcie się przerobić rzetelnie przynajmniej jeden sezon treningowy. Wtedy możemy powiedzieć czy dany rodzaj aktywności jest odpowiedni dla nas, czy też nie.

Po miesiącu czy dwóch nawet nie zdążymy poczuć efektów treningu, zwłaszcza iż na początku wszędzie gdzie trafimy ( a przynajmniej tak powinno być ) uczymy się podstaw i tego jak nie zrobić sobie krzywdy. Dopiero jak się tego nauczymy to możemy powoli zacząć budować formę i szukać efektów treningu.

Gorąco zachęcam wszystkich do wzięcia udziału w najbliższych zajęciach czyli już 21.08 również na Polach Mokotowskich o godzinie 18-tej! Jeśli się zastanawiacie czy jest sens przychodzić mimo iż dwa zajęcia się już odbyły, to odpowiedź jest jedna: zdecydowanie tak! Zajęcia są na początkującym poziomie i nie trzeba mieć specjalnych umiejętności aby wziąć w nich udział. Liczę więc że tym razem frekwencja będzie jeszcze większa J do zobaczenia!

Pozdrawiam

Si Fu Sławomir Chmielewski