Życie w czasach zarazy :)

Obecnie mamy ciężki czas, gdzie normalne życie paraliżuje nam epidemia coronowirusa. Pozamykane są szkoły, kina, teatry, siłownie i wiele miejsc do których normalnie chodziliśmy i spędzaliśmy swój wolny czas.

Informacji odnośnie tego jest tak wiele, że czasami aż głowa boli i można naprawdę złapać psychicznego doła. Oczywiście należy tutaj zachować ostrożność i nie narażać siebie oraz innych na niebezpieczeństwo, ale powinniśmy też starać się żyć normalnie. Oglądając cały dzień wiadomości i słuchając jak jest źle na pewno nie polepszymy swojego nastroju.

Co robić w domu?

Możemy podejść do tego na dwa sposoby – optymistycznie ( mimo wszystko ) z zachowaniem zdrowego rozsądku i pesymistycznie.

Pesymizm jest oczywisty i tutaj raczej nie ma co się nad tym za specjalnie rozwodzić. Bardziej chciałbym skupić się na szukaniu pozytywów w tej trudnej sytuacji.

Oto kilka rzeczy, które możemy zrobić spędzając ten czas w domu:

  1. Nadróbmy czas z bliskimi – na co dzień mamy mało czasu na wszystko i cięgle gdzieś gonimy. Teraz gdy nie musimy, bo nie ma gdzie wyjść, spędźmy ze sobą więcej czasu i cieszmy się nim
  2. Macie spore zaległości w czytaniu? Jest idealna okazja, aby przeczytać kilka ciekawych książek. Nie czytacie? no cóż…warto zacząć 🙂
  3. Mieliście ochotę, aby nauczyć się czegoś nowego? Zrobić jakiś kurs? Nauczyć obsługi jakiegoś programu graficznego, do obróbki filmów? Teraz jest ku temu okazja!
  4. Nie mieliście czasu, aby zacząć jakiś sport? Teraz nie macie już tej wymówki. Być może zajęcia z YouTube nie są idealną wersją, ale możemy się chociaż trochę poruszać zamiast siedzieć cały dzień i oglądać wiadomości. Dla tych bardziej ambitnych – można również poszukać zajęć on-line ( bądź zajęć indywidualnych ) których teraz powinno być sporo i poszukać ciekawych treningów dla siebie 😉
  5. Można obejrzeć sporo filmów na które nie było do tej pory czasu

Jak więc widać można spędzić czas konstruktywnie w domu. Wystarczy odpowiednie nastawienie a wszystko da się zrobić 😊

Ci co pracują zdalnie z domu, mogą wykorzystać czas który normalnie poświęcili by na dojazd do pracy oraz powrót do domu.

Co z Naszą Akademią w tym czasie?

My również zawiesiliśmy funkcjonowanie zajęć grupowych na sali. Mimo wszystko należy zachować tutaj ostrożność i zdrowy rozsądek. W tym czasie jednak nie będzie odpoczynku 🙂 powstała idea prowadzenia zajęć on line dla członków Akademii. Dzięki temu nie zasiedzimy się i forma nam nie ucieknie 😉

Oczywiście trening przez internet nie zastąpi w pełni zajęć na żywo, jednak w takiej wyjątkowej okoliczności nie mamy specjalnego wyjścia – tym bardziej, że nie wiadomo ile ten czas może potrwać.

Jest to też ciekawy sprawdzian dla wszystkich osób trenujących regularnie na zajęciach grupowych. W domu nie jest tak łatwo zmotywować się do treningu – warto jednak się przełamać dla własnego zdrowia fizycznego oraz psychicznego!

Mamy również ciekawą propozycję, dla osób spoza Akademii!

Na naszym kanale YouTube, w tym czasie pokażemy kilka filmów z prostymi ćwiczeniami, dla osób które chciały by się poruszać, ale nie specjalnie mają na to pomysł. Jeśli więc myśleliście kiedyś o spróbowaniu swoich sił w sztukach walki, to zapraszamy do subskrybowania naszego kanału!

Ćwiczenie będą proste, podstawowe oparte na technikach Hung Gar Kung Fu. Pokazane będą w taki sposób, aby każdy mógł załapać o co chodzi, oraz w pełni z nich skorzystać. Dodatkowo na koniec każdego odcinka, będziemy prezentować jak dane ćwiczenie wykorzystać, aby zrobić w miarę dobry trening z wykorzystaniem tych prostych ruchów.

Dlatego będą się również idealnie nadawały dla tych co nic nie wiedzą o sztukach walki i chcą tylko się poruszać 😉 kto wie, może w ten sposób poznacie swoją nową pasję 😉

Gorąco zachęcamy do oglądania oraz przede wszystkim wspólnego treningu z nami!

Dodatkowo każdy film będziemy również udostępniać na naszej stronie, aby łatwo było je odszukać. Dodamy też krótki komentarz dzięki czemu odnalezienie się w tych zajęciach nie będzie zbyt skomplikowane.

Jeśli pojawią się jakieś dodatkowe pytania, zachęcamy do kontaktu pod naszym adresem mailowym akademia@pazurtygrysa.pl

Do tych ćwiczeń jedyne co będzie Wam potrzebne to minimalna przestrzeń na szerokie rozstawienie nóg oraz woda 😉 to jest jedna z zalet sztuk walki – nie potrzeba specjalistycznego sprzętu a trening można zrobić dosłownie wszędzie!

Pierwszy odcinek powinien pojawić się już w najbliższy wtorek. Zapraszamy!

Życzę spokoju i wytrwałości w tym trudnym czasie 😉

Pozdrawiam

Si Fu Sławomir Chmielewski