Si Fu Sławomir Chmielewski

Mistrz stylu Hung Gar Kuen

Si Fu Sławomir Chmielewski

Mistrz stylu Hung Gar Kuen. Urodzony 15 listopada 1983 roku. Od 1999 roku związany ze sportami siłowymi. Zainspirowany sztukami walki oraz kulturą wschodu w 2009 rozpoczął edukację w Akademii Tradycyjnego Hung Gar Kung Fu pod okiem Marcina Jóźwiaka. Od razu poczuł, że to jest to czego szukał. W 2012 ukończył kurs instruktora samoobrony w Polskiej Akademii Sportu. W roku 2016 został adeptem stylu i odebrał z rąk Si Fu Marcina Jóźwiaka stopień czarnej szarfy (mistrza Hung Gar Kuen). W tym samym roku postanowił otworzyć własną szkołę sztuk walki aby dalej rozpowszechniać sztukę walki, która odmieniła jego życie. Uczestniczył w seminarium prowadzonym przez Si Tai Gunga Ambrose Chiu Kwok Keung. W dalszym ciągu trenuje i rozwija swoje umiejętności pod okiem swojego Si Fu Marcina Jóźwiaka oraz poszerza wiedzę o nowe elementy związane z ćwiczeniami fizycznymi. Brał min.udział w szkoleniu z przygotowania motorycznego w sportach walki oraz mobilności i stabilności.

Prywatnie pracuje w handlu od 15 lat. Obecnie współpracuje z dużą firmą handlową jako Field Force Manager i od kilku lat skutecznie zarządza zasobami ludzkimi.

Poza Kung Fu pasjonuje się sportami drużynowymi, olimpijskimi czy siłowymi. Lubi urozmaicać trening sztuk walki o elementy zaczerpnięte z innych dyscyplin. Twierdzi, że każdy ruch fizyczny jest dobry o ile jest wykonywany w odpowiedni sposób – „jeśli coś trenujesz to rób to z głową”.  Wśród zainteresowań ma także film, książkę, historię świata oraz majsterkowanie głównie w ogrodzie.

Share This