SI FU SŁAWOMIR CHMIELEWSKI

Mistrz stylu Hung Gar Kuen. Urodzony 15 listopada 1983 roku. Od 1999 roku związany ze sportami siłowymi.

Sztuki Walki – Hung Gar Kung Fu

Zainspirowany sztukami walki oraz kulturą wschodu w 2009 rozpoczął edukację w Akademii Tradycyjnego Hung Gar Kung Fu pod okiem Marcina Jóźwiak. Od razu poczuł, że to jest to czego szukał.

Motywowany chęcią prowadzenia zajęć w roku 2012 ukończył kurs instruktora samoobrony w Polskiej Akademii Sportu.

W roku 2016 został adeptem stylu i odebrał z rąk Si Fu Marcina Jóźwiak stopień czarnej szarfy (mistrza Hung Gar Kuen). W tym samym roku postanowił otworzyć własną szkołę aby dalej rozpowszechniać sztukę walki, która odmieniła jego życie.

Uczestniczył w seminarium prowadzonym przez Si Tai Gunga Ambrose Chiu Kwok Keung. W dalszym ciągu trenuje i rozwija swoje umiejętności pod okiem swojego Si Fu Marcina Jóźwiak gdyż droga rozwoju w kung fu nigdy się nie kończy.

Si Fu Sławomir Chmielewski certyfikat mistrzowski
Si Fu Sławomir Chmielewski certyfikat mistrzowski

Inne zainteresowania

„Nie każdy musi być wojownikiem, ale każdy powinien pracować nad swoim zdrowiem i zachowaniem sprawności fizycznej” – Si Fu Sławomir Chmielewski

Fascynuje się również treningiem medycznym, ćwiczeniami funkcjonalnymi, poprawiającymi mobilność oraz stabilność, kalisteniką ( ćwiczenia z ciężarem własnego ciała ) czy też pracą nad rozluźnianiem i regeneracją.

Dużą uwagę przywiązuje do prawidłowego wykonywania ćwiczeń siłowych budując prawidłowe wzorce ruchowe swoich podopiecznych. Dzięki temu poprawiamy swoje zdrowie, dbamy o prawidłowe zakresy ruchów i unikamy kontuzji.

W tych dziedzinach wciąż poszerza swoją wiedzę biorąc udział w różnych szkoleniach, kursach i wykładach. W roku 2018 ukończył kurs  Blackroll Trainer i uzyskał stopień trenera Blackroll w dziedzinie rozluźniania tkanek miękkich i automasażu przy pomocy rolek i piłek różnej wielkości.

Ostatnim dużym szkoleniem jakie ukończył jest kurs na terapeutę ruchowego. Dzięki temu treningi w naszej Akademii staną się jeszcze bardziej wartościowe gdyż ćwiczący poznają nie tylko tajniki sztuk walki ale również jak zapobiegać i leczyć kontuzje!

Ważniejsze ukończone kursy:

  • 2021-2022 – roczny kurs Blackroll Therapy – uzyskany stopień Terapeuty ruchowego/medycznego
  • 2018 – instruktor Blackroll Trainer – mgr. Michał Dachowski, Karolina Dachowska
  • 2018 – kurs Blackroll Functional – mgr. Mariusz Dzięcioł
  • 2018 – kurs Blackroll Workout – Albert Filip Żołądek
  • 2018 – Przygotowanie motoryczne w sportach walki – Artur Jobda
  • 2017 – Mobilność i Stabilność – Level Up, mgr. Marcin Misiorowski
  • 2016 – stopień mistrzowski w stylu Hung Gar Kuen Kung Fu
  • 2012 – Instruktor samoobrony – Polska Akademia Sportu

Życie poza treningowe

Co robi gdy nie spędza czasu na treningach czy też nie układa planów treningowych?

Po 17 latach pracy w firmie handlowej postanowił odejść i poświęcić się w pełni swojej życiowej pasji. Od tej pory może poświęcać jeszcze więcej czasu na szerzenie swojej pasji oraz zarażenie nią innych 🙂

Poza Kung Fu pasjonuje się sportami drużynowymi, olimpijskimi czy siłowymi. Lubi urozmaicać trening sztuk walki o elementy zaczerpnięte z innych dyscyplin.

Uważa, że każdy ruch fizyczny jest dobry o ile jest wykonywany w odpowiedni sposób – „jeśli coś trenujesz to rób to z głową”. 

Wśród zainteresowań ma także film, książkę, historię świata oraz majsterkowanie – głównie w ogrodzie.