SI FU SŁAWOMIR CHMIELEWSKI

Mistrz stylu Hung Gar Kuen. Urodzony 15 listopada 1983 roku. Od 1999 roku związany ze sportami siłowymi. Zainspirowany sztukami walki oraz kulturą wschodu w 2009 rozpoczął edukację w Akademii Tradycyjnego Hung Gar Kung Fu pod okiem Marcina Jóźwiak. Od razu poczuł, że to jest to czego szukał. W 2012 ukończył kurs instruktora samoobrony w Polskiej Akademii Sportu. W roku 2016 został adeptem stylu i odebrał z rąk Si Fu Marcina Jóźwiak stopień czarnej szarfy (mistrza Hung Gar Kuen). W tym samym roku postanowił otworzyć własną szkołę sztuk walki aby dalej rozpowszechniać sztukę walki, która odmieniła jego życie. Uczestniczył w seminarium prowadzonym przez Si Tai Gunga Ambrose Chiu Kwok Keung. W dalszym ciągu trenuje i rozwija swoje umiejętności pod okiem swojego Si Fu Marcina Jóźwiak gdyż droga rozwoju w kung fu nigdy się nie kończy.

Si Fu Sławomir Chmielewski certyfikat mistrzowski
Si Fu Sławomir Chmielewski certyfikat mistrzowski

Fascynuje się również ćwiczeniami funkcjonalnymi, poprawiającymi mobilność oraz stabilność, kalisteniką ( ćwiczenia z ciężarem własnego ciała ) czy też pracą nad rozluźnianiem i regeneracją. W tych dziedzinach wciąż poszerza swoją wiedzę biorąc udział w różnych szkoleniach, kursach i wykładach. W roku 2018 ukończył kurs  Blackroll Trainer i uzyskał stopień trenera Blackroll w dziedzinie rozluźniania i automasażu przy pomocy rolek i piłek różnej wielkości. Ważniejsze ukończone kursy:

  • 2018 – instruktor Blackroll Trainer – mgr. Michał Dachowski, Karolina Dachowska
  • 2018 – kurs Blackroll Functional – mgr. Mariusz Dzięcioł
  • 2018 – kurs Blackroll Workout – Albert Filip Żołądek
  • 2018 – Przygotowanie motoryczne w sportach walki – Artur Jobda
  • 2017 – Mobilność i Stabilność – Level Up, mgr. Marcin Misiorowski
  • 2016 – stopień mistrzowski w stylu Hung Gar Kuen Kung Fu
  • 2012 – Instruktor samoobrony – Polska Akademia Sportu

Prywatnie pracuje w handlu od ponad 15 lat. Obecnie współpracuje z dużą firmą handlową jako Field Force Manager i od kilku lat skutecznie zarządza zasobami ludzkimi.

Poza Kung Fu pasjonuje się sportami drużynowymi, olimpijskimi czy siłowymi. Lubi urozmaicać trening sztuk walki o elementy zaczerpnięte z innych dyscyplin. Uważa, że każdy ruch fizyczny jest dobry o ile jest wykonywany w odpowiedni sposób – „jeśli coś trenujesz to rób to z głową”.  Wśród zainteresowań ma także film, książkę, historię świata oraz majsterkowanie głównie w ogrodzie.