Egzamin Lipiec 2017

Na zakończenie obozu odbył się oczywiście egzamin na kolejne stopnie. Egzamin był dla mnie zupełnie nowym doświadczeniem gdyż mimo iż brałem w nim kilka razy udział to teraz po raz pierwszy byłem nie po stronie ćwiczących a po stronie oceniającej:)

Na egzaminie sprawdzaliśmy przede wszystkim wytrzymałość fizyczną jak i psychiczną uczestników obozu. Oczywiście tak naprawdę egzamin trwa cały rok i oceniam postępy czynione przez uczniów na przestrzeni całego sezonu, dwóch, trzech itd. Jednak obóz oraz egzamin są takimi podsumowaniami tego co zrobiliśmy w nieco trudniejszych warunkach z racji zwiększonych obciążeń treningowych oraz dodatkowego obciążenia psychicznego.

Tutaj w dużej mierze nasza słabość siedzi w Naszych głowach i liczy się to jak sobie z tym poradzimy. Chodzi o to aby wykrzesać z siebie jeszcze więcej, nawet w chwilach gdy wydaje Nam się iż nie damy rady już zrobić kolejnej formy, kolejnej pompki, nie dam rady więcej uderzyć w tarczę itd. Musimy więc walczyć i tej walki nie zabrakło, choć parę elementów poprawić można…jak zawsze w Kung Fu 🙂

Podczas egzaminu sprawdzana była znajomość form ręcznych oraz form z bronią. Na zakończenie przyszedł jeszcze czas na przetestowanie wytrzymałości siłowej w pompkach, brzuszkach i przysiadach.

Egzamin zakończył się promocją na kolejne stopnie dla trzech uczniów:

Egzamin Kung Fu Lipiec 2017

Piotr Jurasiński otrzymał stopień młodszego ucznia ( biała szarfa )

Tadeusz Prochwicz otrzymał stopień młodszego ucznia( biała szarfa )

Szymon Podgórski otrzymał stopień młodszego brata ( niebieska szarfa )

Wszystkim serdecznie gratuluję i dziękuję za uczestnictwo w egzaminie. Był to ostatni akcent tego sezonu treningowego. Do zobaczenia w sierpniu.

pozdrawiam

Si Fu Sławek